Hafty i koronki w bibliotece

24 czerwca w siedzibie GOKSIR otwarto wystawę prezentującą prace z zakresu rękodzieła inspirowanego lokalną tradycją oraz współczesnymi tendencjami w zdobnictwie.
Gości powitała kierownik GBP Irena Wysocka. Zanim goście mogli podziwiać eksponowane prace, przed publicznością wystąpiły zespoły śpiewające z terenu gminy: Wrzosy z Wilanowa, Nowina z Moszczony Królewskiej, Krynica z Radziwiłłówki. Podczas wystawy mogliśmy zobaczyć koronkę szydełkową na drutach, obrazy krzyżykowe. kartki okolicznościowe, dziewiarstwo, tkactwo oraz wyroby ze słomy i wikliny a także obrazy z mielnickiej kredy.
Wystawa organizowana jest od kilku lat dla twórczyń które uczestniczą w spotkaniach miłośników rękodzielnictwa przy GBP, ale jak co roku brali w niej udział również artyści z poza Mielnika(Siemiatycze, Drohiczyn, Nurzec Stacja). Wystawa rękodzieła jest formą komunikowania się z odbiorcami, dlatego biblioteka zachęca wszystkich twórców do prezentacji swoich prac. Jest to doskonały sposób na podzielenie się swoją twórczością z innymi.