Hafty i koronki w bibliotece

Od 24 czerwca w sali GOKSiR możemy oglądać VII wystawę ?Koronki, hafty i inne rękodzieło? promujące twórców nie tylko spotykających się w bibliotece ale też z terenu gminy Mielnik i sąsiednich gmin. Ogółem wpłynęło 247 prac 29 twórców.
Zaprezentowano prace o różnej tematyce i technice wykonania. Są motywy świąteczne tj. palmy, pisanki, a także obrazy malowane igłą, cuda wykonywane szydełkiem i na drutach oraz uplecione z wikliny. Prezentowane też są makramy, wyroby tkackie, wyroby ze słomy, bibuły, z mielnickiej kredy i filcu.
Inaugurację wystawy uświetniły zespoły występujące po raz pierwszy na naszym terenie: zespół ludowy „Macierz” z Ortela Królewskiego w gminie Piszczac oraz chór „Chłopcy z Wrzosa” z Klubu Kultury Piast.