Hafty i koronki w bibliotece

27 lipca odbyło się Spotkanie z poezją śpiewaną połączone z Wystawą haftów i koronek autorstwa miejscowych twórczyń. Zanim goście mogli podziwiać zaprezentowane prace wystąpił Jarosław Usakiewicz – nauczyciel pochodzący z Brańska. W krótkim programie artystycznym, znalazły się, pięknie zaśpiewane, wiersze ks. Mieczysława Rzepniewskiego , Marii Sikorskiej oraz Anny Zajączkowskiej.
Wystawa koronek i haftów organizowana jest od kilku lat dla twórczyń, które uczestniczą w spotkaniach miłośników rękodzieła przy naszej bibliotece. Podczas tegorocznej wystawy mogliśmy oglądać koronkę szydełkową, na drutach oraz obrazy krzyżykowe. Prace na wystawę wykonały panie: Boch Anna, Charko Zina, Czerwińska Tatiana, Dacewicz Nadzieja, Deoniziuk Nina, Hackiewicz Maria, Iwanowicz Anna, Iwanowska Maria, Kierkowicz Nadzieja, oraz Okoczuk Alicja.

M.K.