Koronki, hafty i inne rękodzieło

W sali GOKSiR od dnia 17 lipca (do końca miesiąca) można było oglądać wystawę „Koronki, hafty i inne rękodzieło” promujące twórców nie tylko spotykających się w bibliotece ale też z terenu gminy Mielnik i sąsiednich gmin.
Podczas wystawy zaprezentowano prace o różnej tematyce i technice wykonania. Były motywy świąteczne tj. pisanki, drapanki, wyklejanki i inne techniki zdobnictwa wielkanocnego, a także ozdoby związane z Bożym Narodzeniem tj. gwiazdki, aniołki, choinki koronkowe. Wystawę zdobiły przepiękne obrazy malowane igłą, cuda wykonywane szydełkiem i na drutach. Wszyscy wystawcy otrzymali podziękowania i kwiaty za prezentowanie dorobku rękodzielniczego.
Uroczystość otwarcia wystawy była połączona z podsumowaniem projektu „O finansach… w bibliotece”. Kierownik biblioteki a zarazem prowadząca projekt – Irena Wysocka przybliżyła cel i zaprezentowała realizację projektu. Na koniec uczestnicy otrzymali certyfikaty ukończenia szkolenia które wręczał Wójt Gminy Mielnik Pan Adam Tobota. W imieniu uczestników za możliwość poznania finansów z wykorzystaniem internetu podziękowała Pani Helena Datczuk, zwróciła też uwagę na rolę tych spotkań nie tylko edukacyjną. Zaznaczyła, że podczas spotkań panie miło spędziły czas i w miłym gronie mogły wypić kawę i porozmawiać o nurtujących je sprawach, a przy tym zdobyć nieco wiedzy z finansów i lepiej poznać możliwości internetu. Spotkanie uświetnił zespół ludowy „Macierz” z Ortela Królewskiego w gminie Piszczac, który po raz drugi wystąpił podczas otwarcia wystawy.