Mielnik – Grabarka lata 70-80 XX wieku

30 kwietnia w niedzielne popołudnie w Kaplicy cmentarnej w Mielniku odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotografii Piotra Cieśli „Mielnik – Grabarka lata 70-80 XX wieku”.
Wystawa zdjęć Piotra Cieśli przywołuje niedaleką przeszłość tych dwóch ośrodków życia cerkiewnego; lata 70-80 XX wieku. Czas ten zachowuje się w pamięci większości mieszkańców , natomiast zdjęcia w sposób szczególny zatrzymały ten czas, umożliwiając nam przypomnienie sobie niedawnej przeszłości i ukazania jej młodszemu pokoleniu.
Zdjęcia ukazują uroczystości cerkiewne na św. Górze Grabarka oraz święto parafialne w Mielniku, odsłaniając atmosferę duchową tamtych lat.
Podczas uroczystości otwarcia wystawy wystąpił chór parafii prawosławnej w Mielniku, były czytane wiersze autorstwa Olgi Kierkowicz i Adama Stępińskiego w wykonaniu autorów i uczennic Gimnazjum w Mielniku Pauliny Pury i Klaudii Adamczuk.

Organizatorami wystawy jest Gminna Biblioteka Publiczna w Mielniku i Parafia Prawosławna p.w. Narodzenia NMP w Mielniku.
Wystawa jest czynna w kaplicy cmentarnej w Mielniku do w 30 września 2017r.