O finansach… w bibliotece – zakończenie projektu

Zakończyliśmy realizację projektu „O finansach… w bibliotece”. Uczestnicy warsztatów zapoznali się z następującymi zagadnieniami:
– Jak racjonalnie gospodarować domowym budżetem?
– Bank przez Internet – jak założyć e – konto i robić przelewy przez Internet?
– Kredyty, lokaty i karty – jak wybrać najkorzystniejszą ofertę bankową?
– Jak wybrać polisę ubezpieczeniową ?
– Bank centralny a inne banki – czy stopy procentowe mają wpływ na nasz budżet domowy?
Kurs był skierowany do osób po 50. roku życia. Składał się z pięciu spotkań, podczas których uczestnicy odkrywali tajniki wiedzy ekonomicznej pod kierunkiem bibliotekarzy, przygotowanych do przeprowadzenia kursu podczas szkoleń.
Biblioteka zrealizowała szkolenie dzięki udziałowi w trzeciej edycji projektu „O finansach w bibliotece”, prowadzonej przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Projekt był realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Zakwalifikowała się do niej jako jedna ze 113 placówek z małych miejscowości z całej Polski. Według badań przeprowadzonych przez Narodowy Bank Polski („Postawy i zachowania finansowe osób powyżej 55. roku życia z uwzględnieniem płatności bezgotówkowych”, NBP, 2012), tylko co czwarty mieszkaniec Polski powyżej 55. roku życia korzysta z bankowości elektronicznej, a jedynie 17% osób z tej grupy wiekowej płaci przez Internet rachunki.