Podróź po Indonezji i Syrii

26 sierpnia Biblioteka w Mielniku wypełniła się gośćmi do ostatnich miejsc. Wszyscy przyszli na spotkanie z mielniczaninem doktorantem Uniwersytetu Warszawskiego arabistyki Maćkiem Klimiukiem na temat „Indonezja a Syria. Podróże po…”.
Po przedstawieniu i powitaniu przez kierownika Biblioteki Ireną Wysocką – bohater spotkania od razu przeszedł do opowieści o kulturze, mieszkańcach, smakach i ciekawostkach związanych z Indonezją, a później z Syrią. Wszyscy z zapartym tchem słuchali opowieści .
Zgromadzeni goście mieli okazję poznać obyczaje panujące w Indonezji i Syrii, dowiedzieć się trochę historii krajów, oraz poznać osobiste odczucia związane z wieloma podróżami do tych miejsc.
Spostrzeżeniom na temat prezentowanych krajów ich wielokulturowości towarzyszył interesujący pokaz multimedialny wzbogacony o elementy ubioru przywiezione z odległych krajów. Na twarzach gości spotkania w Bibliotece często gościł uśmiech i z pewnością w wielu osobach wykiełkowała myśl by odbyć podróż do jednego chociażby z tych krajów i samemu doświadczyć tak pięknie opowiadanych przez Maćka uroków Syrii lub wysepek Indonezji
Spotkanie z pewnością zaliczyć należy do bardzo udanych, czego potwierdzeniem było zarówno zadowolenie na twarzach zacnych gości, jak i słowa uznania mielnickich bywalców bibliotecznych imprez.
Gość spotkania przekazał Bibliotece flagę przywiezioną z Balii „Umbul Umbuls” (flagi Umbul Umbuls są używane do rytuałów i festiwali przez cały rok, mogą być używanie na wiele sposobów ograniczone jedynie przez wyobraźnię).
Kierownik Biblioteki z podziękowaniem za ciekawe spotkanie wręczyła książki autorstwa Paula Theroux z serii Orient Express życząc wielu fascynujących podróży.