Powiatowy Konkurs Recytatorski utworów Julian Tuwima

Dnia 08.11.2013 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siemiatyczach odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski utworów Julian Tuwima. W rywalizacji uczestniczyło 26 dzieci z gminy Grodzisk, Mielnik, Nurzec, Milejczyce, Perlejewo i miasto Siemiatycze w tym 6 dzieci z gminy Mielnik w 3 kategoriach wiekowych. Jury w składzie: Magdalena Murawska – bibliotekarka MBP oraz emerytowane polonistki: Maria Marciniak i Grażyna Zarzecka – po wysłuchaniu wszystkich recytujących nagrodziło następujących uczestników:
Przedszkolaki
Filipiuk Kacper – Mielnik
Kryński Szymon – Siemiatycze
Mantur Marysia – Siemiatycze
Klasy I-III
Adamczuk Julia – Mielnik
Datczuk Roksana – Mielnik
Zajkowska Kamila – Siemiatycze
Klasy IV-VI
Aleksiejuk Joanna – Milejczyce
Klimczuk Aleksandra – Mielnik
Milewska Anna – Siemiatycze

Na uwagę zasługuje wyrównany poziom konkursu i ogromne zaangażowanie wszystkich jego uczestników, którzy sprawdzili się zarówno w roli recytatorów jak i słuchaczy.

Dziękuję nauczycielom z Zespołu Szkół w Mielniku przygotowujących dzieci do konkursu oraz komisji konkursowej na szczeblu gminnym tj. Łarysie Śnieżko, Joannie Niemirskiej i Danucie Romańskiej oraz wspaniałym recytatorom i ich opiekunom. Efektem ich pracy jest wynik laureatów konkursu powiatowego – 4 uczestników nagrodzonych z gminy Mielnik.