Smok Wawelski w Bibliotece

Dnia 2 grudnia 2013 roku po raz kolejny, nasza biblioteka gościła aktorów z Teatru „Art-Re” z Krakowa, którzy tym razem zaprezentowali przedszkolakom oraz uczniom klas I-III Szkoły Podstawowej przedstawienie pt. „Smok Wawelski”.
Dzieci wraz z Szewczykiem miały okazję walczyć o uratowanie królestwa. Dzielnie mu pomagały, dlatego też Dratewce udało się pokonać smoka. Wedle słowa król Krak oddał Szewczykowi pół królestwa i swoją córkę za żonę oraz wyprawił im wielkie wesele.
Znakomite opracowanie tekstu, piękna, autorska muzyka, doskonałe, kolorowe stroje i rekwizyty stworzyły atmosferę nauki i rozrywki z mnóstwem wrażeń artystycznych.
Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spektaklu i odpowiadały na pytania aktorów dotyczące legendy o smoku i królu Kraku.