Spotkanie autorskie z pisarką Renatą Piątkowską

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Mielniku odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Renatą Piątkowską, która wydała ponad 30 książek dla dzieci. Książki pani Renaty pomagają dzieciom zrozumieć świat, uczą, bawią i wychowują. Wraz z pisarką przyjechała znana lektorka Pani Malwina Kożurno, która czytała fragmenty książek pisarki. Jej interpretacja była profesjonalna, dlatego też dzieciaki słuchały jej z zapartym tchem, od czasu do czasu wybuchając gromkim śmiechem. W spotkaniu autorskim uczestniczyły dzieci z klas I – IV z Zespołu Szkół w Mielniku. Pani Renata w bardzo ciekawy sposób opowiadała o swoich książkach i ich bohaterach. Są nimi zwyczajne dzieci, dorośli i zwierzęta, bez magicznych i nadprzyrodzonych właściwości, czyli tacy, jakimi mogą być czytelnicy i ich czworonogi.
Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści o kotce ratującej swoje kocięta, psie pracującym w szpitalu, jako pocieszyciel chorych dzieci czy też o tym, co by było „Gdyby jajko mogło mówić”.
Prelekcję urozmaiciły opowiadania z książki „To się nie mieści w głowie” w mistrzowski sposób interpretowane przez znaną lektorkę Malwinę Kożurno, co wzbudziło szczególne, aktywne zainteresowanie dzieci.
Na zakończenie spotkania dodatkową atrakcją była możliwość zakupu książek wraz z autografem autorki.
Mamy nadzieję, że to wspaniałe spotkanie pozostanie w pamięci czytelników na długo.
Spotkanie odbyło się w ramach projektu Dyskusyjny Klub Książki, w którym uczestniczy nasza biblioteka.