Spotkanie z Agnieszka Aysen Kaim

W grudniowy przedświąteczny poniedziałek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mielniku odbyło się spotkanie z Agnieszka Aysen Kaim- autorką książki „Bahar znaczy Wiosna”. Książka Wydawnictwa „Poławiacze Pereł” jest o przekraczaniu granic, zarówno geograficznych, jak i społecznych a przede wszystkim o podążaniu drogą własnych talentów i marzeń.

Nota biograficzna: Agnieszka Ayşen Kaim, urodzona w Polsce, z matki Turczynki i ojca Polaka, wychowana w Polsce, sięgająca do swych tureckich korzeni w pracy zawodowej i artystycznej.

Tłumaczka języka tureckiego, turkolożka w stopniu doktora, wykładowczyni akademicka. Na co dzień mama i opowiadaczka ze Stowarzyszenia „Grupa Studnia O.”, zajmującego się badaniem i praktykowaniem sztuki przekazywanej oralnie. Animatorka imprez kulturalnych, poświęconych Turcji i Bliskiemu Wschodowi. Publikuje na temat tureckiej literatury, teatru i filmu. Sztukę opowiadania praktykuje od 13 lat, ale po raz pierwszy swoją bajkę spisała, dla czytelników wydawnictwa Poławiaczy Pereł, z pomocą swojej 6-letniej córeczki Barbary Bahar.