Spotkanie z Agnieszką Frączek

Dnia 19 maja w Bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z pisarką literatury dziecięcej Panią Agnieszką Frączek. Z wizytą do biblioteki przybyli zaproszeni pierwszoklasiści oraz przedszkolacy ze swoimi wychowawczyniami.
Podczas spotkania pani Agnieszka przeczytała wiele spośród swoich znanych utworów. Już odczytane na początku wiersze: „Ja w takich warunkach pracować nie mogę” i „Słonie na spadochronie” wzbudziły entuzjazm dzieci. Pisarka w interesujący sposób opowiedziała najmłodszym czytelnikom jak powstaje książka. Zwróciła uwagę na pracę ilustratora, redaktora, wydawcy, księgarza, bibliotekarza. Uczniowie zadawali również pytania dotyczące twórczości, jak również życia rodzinnego autorki.
Na zakończenie spotkania, ustawiła się kolejka młodych czytelników z książkami, po osobistą dedykację od pisarki.
Spotkanie przebiegło w bardzo przyjemnej i wesołej atmosferze.