TINGA TINGA malarstwo współczesnej Tanzanii

24 listopada w mielnickiej bibliotece odbyło się kolejne spotkanie Jolanty Koziorowskiej z mieszkańcami lokalnej społeczności. Tym razem były to dzieci z kl. I-III ze Szkoły Podstawowej w Mielniku. Został dla nich przygotowany pokaz multimedialny pt. TINGA TINGA malarstwo współczesnej Tanzanii.
TINGA TINGA ? to oryginalne, jedyne w swoim rodzaju współczesne malarstwo Tanzanii. Swoją nazwę wywodzi od nazwiska twórcy, założyciela szkoły i stylu ? Edwarda Saidiego TingiTingi. Tematem jego dzieł były przede wszystkim afrykańskie zwierzęta oraz sceny rodzajowe z życia krewnych wywodzących się z ludu Makua.
Po pokazie dzieci zamieniły się w malarzy Tinga Tinga i z wielkim zapałem przystąpiły do pracy. Powstały wielobarwne obrazy, tętniące żywymi kolorami, które przedstawiają afrykańskie zwierzęta.
Prace dzieci można oglądać i podziwiać na wystawie w naszej bibliotece.

autor:MK