Wakacje z biblioteką w Mielniku

Biblioteka w Mielniku ma atrakcyjną ofertę dla dzieci na wakacje. Zajęcia z książkami, układanie puzzli, warsztaty plastyczne – to tylko część atrakcji.

W wakacje biblioteka w Mielniku zaprasza dzieci na różnorodne zajęcia m.in.:

„Przyjaciel z mojej bajki” – cykl zajęć edukacyjnych i plastycznych z wykorzystaniem recyklingu. W trakcie zajęć dzieci wysłuchują fragmentu książki lub opowiadania. Po lekturze, w swobodnej rozmowie każde dziecko będzie mogło podzielić się swoimi uwagami i przemyśleniami na temat tekstu. W dalszej części zajęć zapraszamy do zabawy plastycznej.

Puzzle w bibliotece – zajęcia przewidziane w okresie przerwy wakacyjnej w godzinach otwarcia biblioteki. Zapraszamy każdego miłośnika puzzli do wielkiego układania. Puzzle to świetna zabawa i sposób na dekorację biblioteki. Wszystkie układanki dostępne w bibliotece (1000 elementów) i po złożeniu będą pełnić role obrazów. Zapraszamy także fanów puzzli do przynoszenia własnych układanek i dzielenia się zabawą z innymi.

„Wakacyjne okno marzeń” – celem tych zajęć jest stworzenie wspólnej pracy plastycznej, w której dzieci podzielą się swoimi marzeniami, podróżami i ulubionymi zajęciami. Uczestników zabawy zachęcamy do wykonania w tym temacie kolażu formatu A4 (materiały dowolne). Każdy taki kolaż stanie się częścią kolejnego kolażu pt. „Wakacyjne okno marzeń” prezentowanego w bibliotece.

Szczegóły dotyczące zajęć wakacyjnych można poznać pod nr tel. 85 65 77 015

Szczegółowy plan zajęć plastycznych dla dzieci:
– 5 lipca – zakładki do książki;
– 7 lipca – skarbonki z plastikowych butelek;