Zaproszenie na wystawę haftów i koronek

Gminna Biblioteka Publiczna w Mielniku serdecznie zaprasza 27 lipca 2012 r. o godz. 17.00 na „Spotkanie z poezją śpiewaną” oraz „Wystawę haftów i koronek” autorstwa miejscowych twórczyń.
Spotkanie z poezją śpiewaną w wykonaniu Jarosława Usakiewicza.

Jarosław Usakiewicz urodził się i mieszka w Brańsku. Nauczyciel historii i nauczania początkowego. Pracuje w Szkole Podstawowej w Mniu. Współautor książek „Związek Nauczycielstwa Polskiego w Brańsku i okolicach” (2006), oraz „Wiek z oświatą Szkoła w Holonkach 1910-2010” (2011). Współpracownik katolickiego Tygodnika „Niedziela” edycji podlaskiej oraz Gazety Współczesnej i Kuriera Porannego. Publikuje artykuły o różnej tematyce, preferując materiały o treści historycznej. Interesuje się lokalną historią oświaty i poezją śpiewaną. Gra na gitarze i komponuje muzykę do wierszy ks. Mieczysława Rzepniewskiego, Anny Zajączkowskiej, Marioli Sikorskiej i tekstów własnych.