Chopin na Bugiem

Sierpniowe, słoneczne upalne popołudnie zachęciło miłośników muzyki, aby miło i przyjemnie spędzić czas podczas koncertu z cyklu “Chopin nad Bugiem”. Cykl ten został wpisany już do kalendarza corocznych wydarzeń kulturalnych Gminy . Mielnik już po raz szósty gościł u siebie pianistów. Zaprezentowane zostały najbardziej znane utwory fortepianowe Fryderyka Chopina “W rytmie tańca” tj. mazurki , polonezy i walce w wykonaniu pianistów:

Kamil Borkowski – student Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu profesora Piotra Palecznego. 
Program: F. Chopin – Polonez-fantazja As-dur op. 61 
– Walc F-dur op. 34 
– Mazurki op. 41 

Katarzyna Mróz – absolwentka Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu profesor Alicji Palety-Bugaj. 
Program: F. Chopin – Mazurek g-moll op. 30 nr 1 
– Preludium Des-dur op. 28 nr 15 
– Andante Spianato i Wielki Polonez Es-dur op.22

Anna Kubicz – absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina klasy fortepianu prof. Anny Jastrzębskiej-Quinn i prof. Alicji Palety-Bugaj, a także klasy kameralistyki prof. Krystyny Borucińskiej.
Pianistka wielokrotnie współpracowała z różnymi instytucjami. Jest laureatką I nagrody w kategorii “Fortepian” oraz II nagrody w kategorii “Soliści z orkiestrą” w Międzynarodowym Konkursie “The 21st Century Art” w Funchal, Portugalia (2013 r.)
Program F. Chopin:
Polonez As-dur op. 53 
Walce op. 34: nr 1 As-dur 
nr 2 a-moll 

Podczas tegorocznego koncertu pierwotnie miał wystąpić Kacper Bajon – student Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu profesora Zbigniewa Raubo lecz sprawy osobiste przeszkodziły w występie podczas tegorocznego koncertu. W zamian przyjechała na koncert Anna Kubicz.

Imprezę poprowadzili:
– Kamila Terpiał-Szubartowicz – Mielniczanka, a zawodowo dziennikarka radiowa
– Tomasz Domański – absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu profesor Alicji Palety-Bugaj

Publiczność, zarówno jak i pogoda – dopisała. Bliskość przyrody, rzeka, odgłosy natury i delikatny wiatr nadały koncertowi niezwykłego i niepowtarzalnego charakteru. Gdy ucichł ostatni ton, słuchacze nagrodzili artystów długimi brawami i owacjami na stojąco.