Edukacja finansowa w bibliotekach publicznych

logo finlit

Gminna Biblioteka Publiczna w Mielniku zakwalifikowała się do programu pilotażowego Edukacja finansowa w bibliotekach publicznych – partnerskiego przedsięwzięcia, w którym uczestniczą 4 kraje: Polska, Bułgaria, Rumunia i Słowenia. W Polsce inicjatywa „Edukacja finansowa w bibliotekach publicznych” realizowana jest przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W programie uczestniczy 20 bibliotek w kraju.

Projekt jest współfinansowany w ramach Programu Unii Europejskiej Erassmus+.

W ramach tego projektu od maja do czerwca 2021 r. przeprowadzimy spotkania edukacyjne dla dorosłych z zakresu finansów i bankowości elektronicznej. Odbędą się one w zależności od sytuacji w trybie stacjonarnym lub online z wykorzystaniem e-learningowej platformy finlit.eu.

Podczas kursu będzie można dowiedzieć się, jak zarządzać domowym budżetem, jak obsługiwać konto bankowe, jak ubezpieczyć dom, jak dokonywać bezpiecznych zakupów online, jak oszczędzać i dorabiać na emeryturze oraz zwiększyć umiejętności posługiwania się produktami oraz usługami finansowymi dostępnymi na rynku.

Do udziału w projekcie zapraszamy mieszkańców gminy Mielnik. Bliższych informacji udzielamy telefonicznie (85-6577015), mailowo ( biblioteka@mielnik.com.pl) lub osobiście w godzinach pracy biblioteki.

Plakat promujący