Ewa Chotomska w Mielniku

Dnia 19 maja odwiedziła nas ponownie Ewa Chotomska autorka tekstów piosenek dla zespołu dziecięcego Fasolki, programów telewizyjnych dla dzieci “Budzik”, “Fasolki”, “Tik-Taka”, i “Jedyneczka”. Wydała również książki m.in. “Zając Poziomka”, “Kuchenny alfabet w zagadkach”, “Pamiętnik Felka Parerasa”, “Piosennik Ciotki Klotki”.
Znana przed laty z programu “Tik-Tak” jako Ciotka Klotka, przybyła na spotkanie z naszymi najmłodszymi czytelnikami w stroju z tego programu. Mówiąc o swojej pracy, wypowiedzi urozmaicała recytacją wierszy i dowcipami czym rozbawiła młodych słuchaczy. Maluchy chętnie odpowiadały na zadawane przez panią Ewę pytania, a właściwe odpowiedzi były nagradzane łakociami. Bohaterka spotkania zdradziła dzieciom tajniki pracy w telewizji – powstawanie programów, kręcenie scen z zastosowaniem różnych technik. Zachęcała także dzieci do wspólnego śpiewania swoich znanych piosenek tj. “Mydło lubi zabawę”, “Myj zęby” czy “Szczotka, pasta”. Dzieci bardzo żywo i spontanicznie reagowały na zabawy przeprowadzone przez panią Ewę i oczywiście nie obyło się bez licznych pytań do autorki.
W podziękowaniu dzieci wręczyły pani Ewie dwa wełniane kotki oraz bukiecik majowych konwalii.
Podczas spotkania można było kupić książki z dedykacją autorki. Spotkanie z Panią Ewą na długo dzieci zachowają w pamięci.