Ferie zimowe 2012

Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji zorganizowały FERIOWISKO dla wszystkich chętnych dzieci z okolic Mielnika. Dzieciaki mogły spędzić wolny czas w miłym towarzystwie rówieśników. Pracownicy przygotowali ciekawy plan zajęć. Każdego dnia czekały na dzieci różne zabawy i konkursy, quizy i krzyżówki. Uczestnicy Feriowiska wzięły udział w zajęciach komputerowych na temat BEZPIECZNEGO INTERNETU. Na koniec zajęć uczestnicy otrzymali dyplomy ukończenia kursu. 
W drugim tygodniu zajęć dzieci odwiedzili wójt gminy Mielnik Pan Adam Tobota oraz policjanci z Komendy Policji Powiatowej w Siemiatyczach- goście opowiadali o swojej pracy i odpowiadali na pytania dzieci.
Uatrakcyjnieniem zajęć były wyjazdy do leśniczówki i do Siemiatyckiego Ośrodka Kultury na warsztaty teatralne. Ważnym wydarzeniem w czasie ferii były też wycieczki do Straży Granicznej i do OSP. Dzieci z zainteresowaniem oglądały wyposażenie placówek. Ciekawiła ich praca funkcjonariuszy w terenie.
Ferie niestety już się skończyły. W bibliotece i Ośrodku kultury pozostały prace wykonane przez dzieci. I chociaż zimowa aura za oknem dawała się we znaki, chętnych dzieci do udziału w zajęciach nie brakowało. Cieszymy się, że młodzi ludzie zechcieli spędzić swój wolny czas nie tylko przed komputerem i telewizorem, lecz w bibliotece między kolorowymi bajkami i książkami. Rodzice naszych podopiecznych mieli gwarancję, że pod czujnym okiem naszych pracowników dzieci są bezpieczne i doskonale się bawią. Ferie zimowe dobiegły już końca, ale biblioteka w naszej gminie nadal jest otwarta i czeka na tych, którzy chcą się z nią zaprzyjaźnić.