Kobieta z Impetem – spotkanie z Mariolą Zaczyńska

Mariola Zaczyńska na swoim blogu w dziale „o mnie” pisze: Jestem dziennikarką „Tygodnika Siedleckiego”. Pracowałam także w Radiu dla Ciebie i w Telewizyjnym Kurierze Mazowieckim. Ukończyłam studium scenariuszowe w łódzkiej filmówce, ale, mimo dyplomu, nie zdecydowałam się na pracę w zawodzie scenarzysty. Za bardzo musiałabym zmienić swoje życie. Ten zawód wymaga obecności w „wielkim mieście”. A ja wybrałam opcję wiejskiej sielanki na moim Smoczym Polu, w otoczeniu zwierzaków, książek i przyjaciół.

Mam 159 cm wzrostu i właśnie przeskoczyłam z numeru 36 na 38. Przyznaję bez bicia: mam ekoterrorystyczne zapędy wobec brudasów i ewidentnych dupków zaśmiecających środowisko.

Moją podobiznę o oryginalnej urodzie (czyli przeciwieństwa klasycznej piękności). Zdjęcie powyżej jest autorstwa Marcina Gorazdowskiego, należącego do czołówki najwybitniejszych polskich fotografików przyrody i zwierząt. I to jest całe moje życie: nie ścigają mnie paparazzi polujący na facjaty gwiazd, ale miłośnicy dziwów przyrody, to i owszem. I nic na to nie poradzę.

Autorka książek: „Gonić króliczka”, „Jak to robią twardzielki”, „Kobieta z Impetem”, „Szkodliwy pakiet cnót”.

Źródło: www.zaczynska.pl

31 lipca 2015 r. o godz. 18.30 w bibliotece gościła Mariola Zaczyńska, autorka książki „Kobieta z Impetem” – której akcja rozgrywa się m.in. w pięknym Mielniku. Pani Mariola bardzo szybko nawiązała miły i bezpośredni kontakt z czytelnikami. Czytelnicy zadawali wiele pytań, autorka z poczuciem humoru odpowiadała na pytania i opowiadała o swojej pracy, ale też o codziennym życiu na Smoczym Polu. Autorka po spotkaniu podpisywała książki, które można było nabyć dzięki pracownikom Księgarni „Pod Kasztanem” goszczącym na spotkaniu.