Morza szum, ptaków śpiew… – odkrywamy Pomorze

Województwo pomorskie leży w północnej części kraju, a jego stolicą jest Gdańsk. Pomorze jest jednym z piękniejszych regionów w Polsce. Rozciągające się wzdłuż wybrzeża bałtyckiego słynne jest przede wszystkim z popularnych kąpielisk, takich jak Ustka, Łeba, Hel, Władysławowo, Jastarnia, Krynica Morska czy Sopot z najdłuższym w Europie drewnianym molo i Operą Leśną.

Jest tu wybrzeże Bałtyku, malownicze wzgórza, lasy, bory oraz setki rzek i jezior. Poza atrakcjami krajobrazowymi i klimatem, Pomorze obfituje w niezliczone atrakcyjne miejsca historyczne, zabytkowe i kulturalne, jak np. Trójmiasto, Kaszuby, Słowiński Park Narodowy, zamek w Malborku czy domek „do góry nogami” w Szymbarku. Można też wędrować szlakiem latarń morskich, bursztynu, murali, albo pojeździć rowerem po Żuławach.

Omawiając ten przepiękny region okazało się, że większość uczestników naszych zajęć miała już okazję wypoczywać na Pomorzu i zapowiedziała, że chętnie tam powróci.

Jak zawsze na naszych warsztatach nie mogło zabraknąć zajęć plastycznych i kulinarnych.

Tym razem na naszym stole królowała ziemniaczana kaszubska zapiekanka, a z modeliny została wykonana foczka na wzór tej żyjącej w słynnym fokarium w Helu.