Niemirów oaza spokoju

W piątkowy wieczór 28 lipca br. w świetlicy wiejskiej w Niemirowie, gm. Mielnik, miał miejsce wieczór poezji Józefa Dołoto pt. „Niemirów oaza spokoju”, aktualnie mieszkańca Siemiatycz, który wychował się i spędził swoje dzieciństwo w tej pięknej nadbużańskiej wsi a obecnie bardzo często przyjeżdża tu jak nie z rodziną to sam, aby odpocząć od siemiatyckiego zgiełku. Organizatorami imprezy była Gminna Biblioteka Publiczna w Mielniku oraz Rada Sołecka wsi Niemirów. 
Na początku imprezy prowadząca – Dyrektor Biblioteki Pani Irena Wysocka – powitała zebranych mieszkańców wsi Niemirów, gości przybyłych z sąsiednich miejscowości oraz tych, co swoje korzenie mają związane z Niemirowem, gminą Mielnik – mieszkających w Białymstoku, Warszawie lub innych dużych miastach Polski oraz tych, co „wyjechali za chlebem” do Belgii lub też i „za wodę” . Na sali nie zabrakło też ludzi przyjezdnych, którzy swój życiorys w jakiś to sposób już związali z wioską – kupili tu posesje i działki rekreacyjne, przyjeżdżają dość często tu na wypoczynek.

Wystrój wnętrza świetlicy został uświetniony wystawą malarską obrazów autorstwa Pani Joanny Charko, która mieszka i tworzy (maluje obrazy i pisze wiersze) w pobliskiej miejscowości gminnej Mielnik.

Swoją obecnością zebranych zaszczycili: miejscowy duszpasterz ks. proboszcz Dariusz Tworkowski, Wicestarosta Powiatu Siemiatyckiego Pan Marek Bobel oraz były Komendant Rejonowy Straży Pożarnych w Siemiatyczach (późniejszy Dowódca JRG PSP Siemiatycze) mł.bryg. w st.spocz. Roman Sorokosz wraz z małżonką.

Zainteresowanie twórczością Józefa Dołoto przerosło najśmielsze oczekiwania samych organizatorów. Przygotowane krzesła przy stolikach w mig zapełniły się. Wkrótce zabrakło też krzeseł zapasowych. Sytuację uratowały przenośne ławki znajdujące się w kościele, pozyskane dzięki uprzejmości parafii. W ten to sposób wszyscy zebrani mogli wygodnie i spokojnie posłuchać treści o Niemirowie.

Autor zdjęć: Lech Kalinowski