Noc bibliotek

noc bibliotek

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo i biblioteki jako miejsca, w których warto bywać. Jest to coroczne wydarzenie, które Centrum Edukacji Obywatelskiej zainicjowało i rozwija pod patronatem Biblioteki Narodowej, z udziałem współorganizatorów – Fundacji ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a także licznych partnerów i patronów.

Siódma edycja przebiegła pod hasłem „Czytanie wzmacnia”. Nasza Biblioteka po raz kolejny wzięła udział w tym ciekawym wydarzeniu.

W poniedziałek 11 października 2021 r. zaprosiliśmy dzieci z kl. II i III naszej Szkoły do wspólnej zabawy.

Na początku został odczytany wiersz, napisany specjalnie dla Nocy Bibliotek przez poetkę Joannę Mueller pt. „Co to za tuba, co to za wzmacniacz”. Później dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Paczka” z książki „Operacja Rupieciarz” J.L.Horsta z popularnej serii „ Biuro Detektywistyczne nr 2” . Po czytaniu przyszedł czas na zajęcia plastyczne. Powstały piękne, kolorowe zakładki do książek.

Na uczestników czekały także krzyżówki, quizy i zagadki związane z bajkowymi bohaterami. Za prawidłową odpowiedź – nagroda. I chociaż nie wszystkie zagadki były łatwe, dzieci świetnie dały sobie radę.Na pamiątkę wydarzenia, uczestnicy otrzymali wyjątkowe zakładki do książek. Dziękujemy za wspólną zabawę podczas tegorocznej Nocy Bibliotek.