Noc bibliotek

noc bibliotek

Za nami VI edycja akcji Noc Bibliotek, która w tym roku przebiegała pod hasłem „Klimat na czytanie”. Organizatorem jest Centrum Edukacji Obywatelskiej przy współpracy z Fundacją „ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom” i z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Nasza Biblioteka uczestniczyła w tym wieczorno-nocnym wydarzeniu promującym czytelnictwo i biblioteki po raz pierwszy.
W sobotnie popołudnie 10 października 2020r. mielnicka biblioteka przyciągnęła najmłodszych czytelników naszej gminy oraz miłośników spędzania wolnego czasu z książką.
Na początku dzieci obejrzały film pt. „Jakub, Mimmi i gadające psy”, który został uznany za najlepszy film na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Kino Dzieci 2019. Jest to oryginalna w formie animacja, która opowiada o budowaniu porozumienia, zachęca do wspólnego działania w trosce o najbliższe otoczenie i przyrodę.
Po projekcji filmu przyszedł czas na zabawy ruchowe m.in. sztafetę kangurów, wyścig rzędów na jednej nodze. Następnie przeczytaliśmy Bajkę Ekologiczną i rozwiązywaliśmy krzyżówki ekologiczne. Rozmawialiśmy z dziećmi na temat klimatu i działań jakie możemy podejmować, by go chronić. Wspólnie uznaliśmy, że sami możemy przyczyniać się do ratowania naszego świata, segregując śmieci czy oszczędzając wodę. Po rozmowie wykonaliśmy ekologiczną książeczkę i wystosowaliśmy List do Matki Ziemi. Później bawiliśmy się w popularną grę kalambury. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali EKSLIBRIS „NOC BIBLIOTEK” ze swoim imieniem.
Serdecznie dziękujemy dzieciom za udział w spotkaniu.