Nowy cykl „Odkrywamy Polskę”

W sobotę, 11 lutego odbyły się pierwsze zajęcia z naszego nowego cyklu „Odkrywamy Polskę”.

Przypomnijmy. W ubiegłym roku, wspólnie z dziećmi „przemierzyliśmy” świat wzdłuż i wszerz, jednak w tym roku, w myśl powiedzenia “cudze chwalicie, swego nie znacie…” zdecydowaliśmy przybliżyć dzieciom naszą Ojczyznę. Kraj nad Wisłą będziemy odkrywać z podziałem na województwa.

Pierwszą naszą podróż po Polsce postanowiliśmy rozpocząć od stolicy naszego kraju i województwa mazowieckiego.

Formuła zajęć pozostała prawie niezmieniona. Na początku dzieci zgłębiają wiedzę ogólną, wysłuchując prezentacji, następnie w grupach rywalizują w szybkim rozwiązaniu testu. Nowością sobotnich zajęć była zabawa (w zastępstwie testu), polegająca na odnalezieniu w bibliotece (jedna drużyna) oraz czytelni (druga drużyna) 10-ciu ukrytych karteczek z pytaniami oraz jak najszybsze odpowiedzi na nie. W sobotę dzieci wysłuchały dodatkowo legendy „O Warsie i Sawie” oraz zagrały w koło fortuny – tu królowały pytania dotyczące wspomnianej wyżej legendy.

​W części manualno-plastycznej dzieci wykonały zakładki do książek, które następnie zalaminowaliśmy. Na koniec zajęć podaliśmy ciasto WZ-tkę, które swą nazwę zawdzięcza słynnej warszawskiej trasie W-Z.
Autor: IS