O studiach i pracy w Gminnej Bibliotece Publicznej

Co studiować? Gdzie szukać pracy? Które zawody są przyszłościowe? Na te, a także wiele innych pytań można znaleźć odpowiedź w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mielniku. 26 luty 2015 r. o godz. 12:30 GBP Mielnik zaprasza na spotkanie z Jakubem Jakubowskim – młodym profesjonalistą, który opowie o swojej pracy i drodze do sukcesu. Spotkanie jest przeznaczone dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych – a więc tych, którzy wkrótce będą decydować o swojej dalszej edukacji lub przyszłości zawodowej. 

Jakub Jakubowski pochodzi z małej wsi pod Łowiczem, a dziś mieszka w Radzyniu Podlaskim. Z wykształcenia jest grafikiem – projektuje książki, plakaty, strony internetowe. Wspólnie z żoną prowadzi firmę – 3J-Studio Grafiki i Ilustracji działającą od 2006 roku. Od 5 lat z grupą znajomych prowadzi stowarzyszenie kulturalne „Stuk-Puk„.

Jakub Jakubowski jest jednym z 20 młodych profesjonalistów, którzy w całej Polsce odwiedzają biblioteki, szkoły i domy kultury. To młodzi ludzie mający ciekawą, przyszłościową pracę związaną z nowoczesnymi technologiami. Wszystkich łączy charyzma, pasja i ważne doświadczenia zawodowe, mogące być inspiracją dla młodych ludzi.

Podczas spotkania Jakub Jakubowski opowie o swojej karierze zawodowej. Uczestnicy dowiedzą się, jak wygląda jego dzień pracy, wspólnie porozmawiają o nowych zawodach, zastanowią się, które z nich są najbardziej przyszłościowe. Całość będzie miała charakter warsztatowy – będą quizy, pytania, wspólne ćwiczenia.

Spotkanie jest elementem trzeciej edycji projektu „Link do przyszłości. Młodzi, Internet, Kariera”, w którym uczestniczy Gminna Biblioteka Publiczna w Mielniku. Jest to przedsięwzięcie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, realizowane dzięki środkom firmy Microsoft i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Osoby zainteresowane mogą wysłać swoje zgłoszenie mailem biblioteka@mielnik.com.pl lub zgłosić się telefonicznie 85 6577015. Liczba miejsc jest ograniczona.

Informacji na temat spotkania udziela:
Irena Wysocka, biblioteka@mielnik.com.pl, 85 6577015