Ogólnopolski konkurs literacki: „Gmina Mielnik w bajce” pod patronatem Wójta Gminy Mielnik

plakat konkurs

Gminna Biblioteka Publiczna w Mielniku oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Mielniku zapraszają do wzięcia udziału w konkursie literackim pod tytułem „Gmina Mielnik w bajce”. Do zaprezentowania swojej twórczości zapraszamy wszystkich pisarzy amatorów, bez względu na wiek i miejsce zamieszkania. Pracę można złożyć indywidualnie lub wykonaną wspólnie przez rodzinę. Interesuje nas tekst w formie bajki, zawierający przynajmniej jeden element związany z Gminą Mielnik (np. miejsce, osobę, instytucję, itp.). Utwór musi być opatrzony ilustracją nawiązującą do treści, a także musi posiadać tytuł. Co ważne – ma to być historia skierowana do dzieci, a utwór literacki w formie bajki zgłoszony na Konkurs powinien być napisany prozą lub wierszem i powinien stanowić zamkniętą, spójną całość. Czekamy na Wasze prace do 31 lipca 2021roku!

Konkurs organizowany jest w ramach obchodów 520 rocznicy podpisania Unii Mielnickiej

plakat bajka o gminie