Opieka nad zwierzętami

We wtorek 15 listopada bibliotekę odwiedziła wolontariuszka Stowarzyszenia PSIEMIATYCZE, a także właścicielka domu tymczasowego dla zwierząt – Ewelina Tatarczuk ze swoim psem Balbinką , która spotkała się z uczniami klas IV i V Szkoły Podstawowej w Mielniku.
Celem spotkania było zapoznanie dzieci z potrzebami zwierząt, pokazanie im jak zachować się w przypadku spotkania z nieznajomym psem, jak zachować się w przypadku ataku zwierzęcia, jakie zachowania psów zaliczamy do agresywnych i niebezpiecznych, uświadomienie dzieci o istnieniu instytucji schronisk dla zwierząt, możliwości adopcji psa ze schroniska, możliwości zbiórek karmy i innych rzeczy na cele psów w potrzebie.
Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci zadawały dużo pytań związanych z tematyką spotkania, głownie o adopcję, opiekę nad zwierzętami oraz jak można pomagać dla Stowarzyszenia. Uczniowi na spotkanie przynieśli karmę dla psów, którą przekazali na potrzeby Stowarzyszenia. Na pożegnanie każdy uczestnik mógł pogłaskać Balbinkę – oczywiście tak jak należy głaskać psy.
Pani Ewelinie bardzo dziękujemy za spotkanie, a także za jej dobre serce i opiekę nad zwierzętami.