„Płynne złoto” w naszej bibliotece

Kolejne nasze zajęcia z cyklu “Odkrywamy świat” za nami!

W ubiegłą sobotę, 5 listopada pod lupę wzieliśmy kraj słynący z produkcji syropu klonowego, czyli KANADĘ.

Na początku spotkania zaprezentowaliśmy dzieciom ogólną wiedzę o Kraju Klonowego Liścia. Dzieci dowiedziały się m.in. takich ciekawostek jak to, że Kanada to monarchia, nad którą zwierzchność sprawuje Karol III – obecny król Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, to że syrop klonowy z którego słynie Kanada nazywany jest “płynnym złotem” oraz tego, że list do Świętego Mikołaja można wysłać nie tylko do Laponii, ale również do Kanady, gdzie mieści się jedno z biur.

Dokładny adres: “Santa Claus”, North Pole, H0H 0H0, Kanada 🙂

Po prezentacji dzieci rozwiązały test z przedstawionej wcześniej wiedzy! Poszło im świetnie! Widać – dzieci pilnie nas słuchały.

Kolejnym punktem były zajęcia manualne, podczas których dzieci wyklejały reniferki oraz kolorowały flagę Kanady.

Tradycyjnie już, na koniec każdego dwugodzinnego spotkania, zostawiamy najbardziej wyczekiwany moment, czyli część kulinarną. W jej trakcie przygotowywana jest charakterystyczna potrawa danego państwa.

Jak nie trudno się domyślić, tym razem w roli głównej był syrop klonowy, który służył jako smaczny dodatek do gofrów, które dzieci przygotowały w bibliotece. Na dokładki nie trzeba było długo czekać, nasza gofrownica pracowała na pełnych obrotach!

Autor: IS