Projekt: Lubię książki. Wyjazd do Warszawy

Dnia 27 września 2020r uczestnicy projektu „Lubię książki” wraz z rodzicami i organizatorem Gminną Biblioteką Publiczną w Mielniku udali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym i zarazem głównym punktem naszego wyjazdu był „Teatr Lalka” mieszczący się w Pałacu Kultury i Nauki. Obejrzeliśmy tam spektakl „Wakacje Mikołajka” w reżyserii Jakuba Krofty. To adaptacja kultowej i uwielbianej, nie tylko we Francji, powieści o przygodach Mikołajka. Jej autor, Rene Gościnny, z poczuciem humoru, ale i powagą opowiada o dzieciństwie i dorastaniu. Sztuka bardzo nam się podobała. Po spektaklu czekała nas miła niespodzianka, a mianowicie zwiedzanie kulis Teatru. Pan Wojciech Pałęcki odtwórca jednej z ról w przedstawieniu oprowadził nas po przestrzeniach zwykle niedostępnych dla widzów. Z wielką ciekawością wysłuchaliśmy opowieści o tajemnicach Teatru, życiu i rodzajach ukrytych w nim lalek. Mogliśmy również zadawać pytania, które nurtowały nas po obejrzeniu spektaklu. Oczywiście otrzymaliśmy na nie wyczerpujące odpowiedzi, za co serdecznie dziękujemy.
Następnie udaliśmy się na 30 piętro tarasu widokowego gdzie mogliśmy podziwiać piękne ulice, drzewa i wieżowce, które robiły wrażenie z „lotu ptaka”. Bilety wejścia na taras dla uczestników wycieczki zostały sfinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Z tarasu widokowego skierowaliśmy nasze kroki do „Muzeum Domków dla Lalek”. To niesamowite miejsce gdzie można podziwiać ponad 150 historycznych domków, sklepików i pokoi dla lalek. Ponadto znajduje się tam unikatowa kolekcja zabawek sakralnych, dziesiątki uroczych wnętrz, tysiące maleńkich drobiazgów. Czas, który tam spędziliśmy był dla dzieci i ich rodziców wspaniałą zabawą i inspiracją do własnej twórczości.
Na koniec wycieczki zjedliśmy pyszny obiad i bogaci o nowe doświadczenia poznawcze i kulturalne udaliśmy się w drogę powrotną do domu.
Wyjazd dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

mkidn