Regionalny Festiwal Kodowania

Młodzież z Zespołu Szkół w Mielniku brała udział warsztatach i zajęciach, które odbyły się w ramach Regionalnego Festiwalu Kodowania „Zaprogramuj swoją przyszłość” w Białej Podlaskiej. Festiwal organizowany był w związku z odbywającą się corocznie grudniową akcją „Godzina Kodowania”. Wydarzenie główne odbyło się w dniach 7-8 grudnia, jednak już wcześniej odbyło się szereg wydarzeń towarzyszących, w których wzięły udział grupy szkolne i uczestnicy indywidualni. 
W ramach festiwalu organizatorzy ogłosili konkurs pt. Projektów w języku Scratch w którym udział wzięli członkowie naszego Lokalnego Klubu Kodowania tj. Karolina Boratyńska oraz Bartosz Krajewski.

Podczas wydarzenia w dniu 7.12.2017 ogłoszono wyniki konkursu i wręczono nagrody. Prace naszych uczniów zostały wyróżnione. 
Imprezą towarzyszącą odbywającą się w Mielniku były warsztaty z programowania, pokaz robotów oraz drukarki 3D przeprowadzone przez 
przedstawicieli firmy JB Multimedia. 
Współorganizatorami festiwalu jako partnerzy były Lokalne Kluby Kodowania z: Gminna Biblioteka Publiczna w Międzyrzecu Podlaskim z/s w 
Wysokim, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Mordach, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Borkach z/s w Woli Osowińskiej oraz klub z Mielnika.