Spotkania z Małgorzatą Iwanowicz

25 maja 2011 w GBP odbyły się dwa spotkania z Małgorzatą Iwanowicz – dr nauk humanitarnych, autorką książek z zakresu praktycznej stylistyki, ortografii słownictwa i frazeologii. Jako autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych czytelników opublikowała ponad dwadzieścia tytułów. W pierwszym spotkaniu na temat „Nasz świat zaczarowany” wzięli udział uczniowie klas II ze Szkoły Podstawowej w Mielniku.
Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Spotkanie w kręgu czarów i magii miały charakter zabawy, a przy tym istotny wymiar edukacyjny. Dzieci dowiedziały się co to jest amulet, do czego służy kamień filozoficzny i jakie są dobre i złe uczucia. Na zakończenie spotkania dzieci stały się czarodziejami i wróżkami, przebrane w magiczne stroje, czarowały swoich kolegów, którzy doskonale się bawiły wykonując wypowiadane zaklęcia.
W drugim spotkaniu na temat „Porozmawiajmy o tolerancji w czasach nietolerancji, czyli XX wiek z dzisiejszej perspektywy. Podstawy erystyki. Zgłębienie takich pojęć jak wirtualizacja, globalizacja, wolność, tolerancja pozytywna i negatywna”. uczestniczyli uczniowie miejscowego gimnazjum. Młodzież pracując w grupach próbowała odpowiedzieć na pytanie ? Jak to jest? Żyjemy w czasach hipertolerancji czy nietolerancji.