Spotkanie autorskie z Agnieszką Korzeniewską

O godz. 17.00 w wigilię Dnia Kobiet w Bibliotece odbyło się spotkanie z Agnieszką Korzeniewską – pochodzącą z Siemiatycz autorką książek “Zabiorę cię jesienią do Brukseli” , “W deszczu tańcz” i “Zaczarowana codzienność”, która bardzo ciekawie opowiadała o różnych aspektach życia na emigracji. Mówiła o jej trudnych początkach, różnicach kulturowych między naszym krajem a Belgią, o postrzeganiu Polaków za granicą. Opowiadała także o swojej fascynacji brukselską architekturą oraz o tym, jak żyje się w kraju, w którym mieszkają obok siebie przedstawiciele tak wielu narodowości i kultur. Podkreślała również swoje związki z Podlasiem mówiąc o tym, że jest to dla niej miejsce szczególne, do którego chętnie i często wraca. Autorka odpowiadała też na pytania zadawane przez publiczność.
Przy kawie, herbacie i cieście przygotowanym przez bibliotekarki można było porozmawiać z autorką oraz zakupić jej książki z autografem.