Spotkanie autorskie z Edytą Zarębską

8 maja 2012 r. odbyło się spotkanie autorskie z Edytą Zarębską – bajkopisarką i ilustratorką książek dla dzieci. Bohaterka spotkania zadebiutowała książką „Opowieści babci Gruni”. Jest to bajka pisana wierszem i własnoręcznie przez autorkę ozdobiona.
Napisała także: „Moje ulubione dobranocki”, „365 bajek na dobranoc”, „Mój Pamiętnik W roku 2007 E. Zarębska zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie im. Astrid Lindgren za książkę dla dzieci i młodzieży zorganizowanym przez Fundację ABC XXI CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM.
Na spotkanie przybyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Mielniku z klas 1-3. Pani Edyta zaprezentowała się w specjalnie przygotowanym baśniowym stroju. Swoje wystąpienie zaczęła opowiadając o swoich przygodach z dzieciństwa, które były dla niej inspiracją, czytając przy tym swoje wiersze oraz fragmenty książek. Dzieci miały okazję zobaczyć jak powstaje rysunek, książka, a także zaśpiewać piosenkę, której autorką jest również Edyta Zarębska. Uczestnicy spotkania szybko nawiązali przyjazne relacje z bajkopisarką, dzięki czemu spotkanie odbyło się w bardzo przyjemnej i radosnej atmosferze. Oprócz niesamowitych wspomnień wszyscy uczestnicy otrzymali kolorowankę oraz autograf autorki.