Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Dnia 2 czerwca 2022 r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci, działającego przy Bibliotece Publicznej w Mielniku.

Na początku przybliżyłam dzieciom postać Pani Renaty Piątkowskiej – autorki wielu książek dla dzieci i młodzieży. Następnie przeczytałam opowiadanie pt. „Bohater” z książki „Twardy orzech do zgryzienia”. Wspólnie zastanawialiśmy się „Czy prawdziwy bohater musi być nadzwyczajne umiejętności i mieć super pelerynę? Czy musi zwalczać zło i biegać za przestępcami? Okazało się, że bohaterem może zostać mały chłopiec, który dzwoniąc pod nr 112 ratuje życie swojej sąsiadce.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w dyskusji na temat zachowania Adasia. Wiele z nich stwierdziło, że postąpiłoby tak samo jak on. Uczniowie przekonali się, że nie potrzebne są nadzwyczajne moce i zdolności, ale umiejętność mądrego obserwowania i podejmowania właściwych decyzji, aby stać się bohaterem. Dzieci chętnie opowiadali o swoich ulubionych bohaterach i super bohaterach książkowych, bajkowych i filmowych.

Na koniec uczniowie zmierzyli się z zagadkami – „Bajkowi bohaterowie”. Świetnie sobie poradzili, chociaż czasami nie było łatwo – Brawo!