Spotkanie wigilijne

Ten wieczór pełen był życzliwości, ciepłych uczuć i dobrych życzeń na przyszły rok. 18 grudnia zebraliśmy się na spotkaniu wigilijnym, które odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Mielniku.

Wzięli w nim udział mieszkańcy naszej gminy, między innymi przedstawiciele zespołów śpiewaczych, władz gminy i rady miasta. Po przywitaniu i życzeniach złożonych przez dyrektor GOKSiR, Urszulę Tomasik oraz wójta Adama Tobotę, zebrani wspólnie pomodlili się. Modlitwę poprowadzili proboszczowie z mielnickich parafii katolickiej i prawosławnej: o. Tadeusz Hojka i Mikołaj Mielniczuk.

Następnie zebrani podzielili się opłatkiem i prosforą. Złożyli sobie wzajemnie życzenia. Wspólnie zasiedli przy stołach suto zastawionych potrawami wigilijnymi przygotowanymi przez panie z Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów „Jarzębina”.

Po posiłku przyszedł czas na wspólne kolędowanie. Nie zabrakło też prezentów. Od wójta wszyscy zebrani otrzymali kalendarze gminne na 2014 rok, a od dyrektor GOKSiR szefowe zespołów śpiewaczych dostały słodkie paczki. W podzięce zaśpiewały wspólnie kolędę.

Wspólne biesiadowanie przy kolędach trwało do późnego wieczora.