Spotkanie z Barbarą Gawryluk

23 maja 2012 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mielniku, uczniowie klasy IV – VI Szkoły Podstawowej w Mielniku wzięli udział w warsztatach dziennikarskich „W świecie dźwięku”, ukierunkowanych na dziennikarstwo radiowe. Warsztaty poprowadziła Barbara Gawryluk, tłumaczka i dziennikarka radiowa. 
Dziennikarka prowadzi w Radiu Kraków autorski program o literaturze , wcześniej prowadziła przez szereg lat serwis informacyjny. Na spotkaniu dzieci dowiedziały się jak powstaje audycja radiowa, jak poprzez dźwięk uruchamia się wyobraźnię i jakimi predyspozycjami musi wykazywać się dziennikarz radiowy. Uczestnicy spotkania razem z autorką rozwiązywali zagadki dźwiękowe oraz poznali podstawy montażu materiału radiowego. Barbara Gawryluk spotkała się też z uczniami klas III. Barbara Gawryluk jest autorką kilkunastu książek dla dzieci m in. „Kaktus dobry pies”, „Kaktus wierny przyjaciel”, „Mali bohaterowie”, „Przedszkolaki z ulicy Morelowej”. 
W 2010r. pisarka została Laureatką Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „Zuzanka z Pistacjowego domu”. Podczas spotkania autorka przeczytała fragmenty swoich książek. Największym powodzeniem cieszyła się książka pt. „Dżok” opowiadająca o psie, który stał się symbolem psiej wierności. Ku jego pamięci postawiono mu pomnik w Krakowie. Dzieci pożegnały autorkę rysunkami wykonanym w bibliotece.