Spotkanie z Edyta Zarębską

Dnia 10 listopada biblioteka w Mielniku gościła Panią Edytę Zarębską, bajkopisarkę i ilustratorkę książek dla dzieci oraz jej męża Roberta Zarębskiego – muzyka i kompozytora . Na spotkanie przybyli uczniowie i przedszkolaki z Zespołu Szkół w Mielniku ze swoimi nauczycielami i opiekunkami. Autorka wystąpiła w baśniowym stroju motyla. Spotkanie rozpoczęła opowiadając o początkach swojej twórczości , o przygodach ze swojego dzieciństwa, które były dla niej inspiracją do pisania książek. Zdradziła, że jako mała dziewczynka marzyła zostać pisarką i że marzenie to się spełniło, a spotkania z Czytelnikami sprawiają jej ogromną radość i że każda rozmowa w cztery oczy z dziećmi stanie się prędzej czy później częścią bajki lub powieści.
Pani Edyta bardzo szybko nawiązała kontakt z dziećmi, które brały aktywny udział i chętnie odpowiadały na zadawane pytania, miały możliwość mówienia do mikrofonu. Spotkanie uatrakcyjniło połączenie zabawy słowem i kredką, Pani Edyta nie tylko pisze ale też pięknie opowiada i ślicznie rysuje. Wykorzystała swój talent rysunkowy do zabawy poprzez rysowanie etapami fragmentów postaci swoich książek, a dzieci odgadywały co one przedstawiają. Do wspólnej zabawy włączył się Pan Robert, który przeczytał bajkę, a następnie zaśpiewał piosenkę przy akompaniamencie instrumentu klawiszowego. Dzieci śpiewały i klaskały do rytmu. Słowa do piosenki „Mądra rzeka” napisała Pani Edyta, a muzykę skomponował jej mąż.
Każdy z uczestników mógł dotknąć czarodziejskiego motylka który spełnia wszystkie marzenia i zakupić książkę z autografem. Autorka wpisała się do kroniki biblioteki. Na zakończenie zrobiliśmy wspólne zdjęcie.
Autorka wydała m.in. „Bajki babci Gruni” , „Moje ulubione dobranocki”, „Zosia i fiołkowy kapelusz”, „Antek i stara jabłonka”, jest również współautorką „365 bajek na dobranoc”.