Spotkanie z Grzegorzem Miecugowem i Markiem Przybylikiem

W środę 24 lipca o godzinie 18.00 w wypełnionej po brzegi wypożyczalni GBP odbyło się bardzo interesujące spotkanie ze znanymi dziennikarzami : Markiem Przybylikiem i Grzegorzem Miecugowem. Marek Przybylik – dziennikarz, były redaktor naczelny tygodnika “Szpilki” oraz “Antena”, współpracował z radiem, TV, wieloma czasopismami. Aktualnie prowadzi firmę wydawniczą- Oficyna Wydawnicza Przybylik, które wydało najnowszą książkę Miecugowa pt. “Inny punkt widzenia” oraz współpracuje z TVN 24. Od 2005 r. jest stałym gościem “Szkła kontaktowego”. Grzegorz Miecugow ? były szef programu “Zapraszamy do Trójki” i dyrektor “Trójki”, były prezenter i wydawca ?Wiadomości w TVP 1, twórca i prezenter “Faktów” w TVN, współtworzył kanał TVN 24, był doradcą marszałka sejmu Macieja Płażyńskiego ds. medialnych. Szczególną popularność przyniosły mu programy: “Szkło kontaktowe” i program autorski “Inny punkt widzenia”. G. Miecugow jest laureatem licznych nagród i wyróżnień: 2005 r. “Ostre pióro”- nagroda specjalna przyznawana przez Business Centre Club przedstawicielom mediów ogólnopolskich i regionalnych; 2006 r.- “Wiktor”- w kategorii “największe odkrycie telewizyjne”, wraz z Tomaszem Sianeckim za program “Szkło kontaktowe”; 2009 r. “Złota gruszka”- nagroda krakowskiego oddziału stowarzyszenia dziennikarzy za szczególne osiągnięcia dziennikarskie mające walor odkrywczości i świeżości. Grzegorz Miecugow jest autorem książek: “Przypadek”, Kontaktowi, czyli szklarze bez kitu”, “Trójka do potęgi”( na podst. książki powstała również sztuka teatralna), “Szkiełko i wokół”, “Inny punkt widzenia”. Podczas spotkania zaprezentowane zostały książki dziennikarza takie jak “Szkiełko i wokół” oraz “Inny punkt widzenia”- tytuł ten można było zakupić podczas spotkania. Uczestnicy spotkania bardzo chętnie zadawali pytania, tematem obejmujące politykę, sposób przeprowadzania wywiadów czy ocenę sytuacji społeczno-ekonomicznej naszego kraju.
Miłe, serdeczne, obfitujące w szereg pytań skierowanych do zaproszonych gości ze strony publiczności – takie było kolejne spotkanie zorganizowane przez bibliotekę.