Spotkanie z Romanem Pawlakiem

Dnia 13 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mielniku odbyło się spotkanie z Panem Romkiem Pawlakiem – w ramach DKK. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas IV i V Zespołu Szkół im. Unii Mielnickiej w Mielniku. 
Po przywitaniu przez Panią Kierownik GBP gości tj. autora książek – Romka Pawlaka i przedstawiciela Książnicy Podlaskiej w Białymstoku – Pana Grzegorza Zysa oraz zebranej młodzieży- spotkanie poprowadził autor książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pan Romek opowiadał o swoich początkach z pisaniem książek. Wszystkie dzieci, (a właściwie młodzież) były bardzo zaciekawione. Oczywiście pierwsze pytania zadał Paweł, nazywany przez klasę „chodzącą encyklopedią”. Pan Romek cierpliwie odpowiadał na każde z nich. Po pewnym czasie zaczął mówić o swoich książkach np. „Biało-czerwone marzenia”, „Miłek z czarnego Lasu”, „Klątwa Ezechiela” i wielu innych. Gdy Pan opowiadał nam o każdej z nich to jego koniec brzmiał tak: „Więcej wam nie opowiem, musicie przeczytać sami”. Nagle padło pytanie : „Ile książek Pan napisał?”. Pan Romek zaśmiał się i powiedział, że on nie liczy książek, których napisał tylko po prostu lubi to robić, ale też mówił, że jak dobrze pamięta było ich około dwudziestu. Powiedział również, że nie jest pisarzem tylko autorem książek. Jednak była też ciekawostka. Spotkał słynną pisarkę, która mu powiedziała: „Panie Romku musi Pan pisać książki dla dzieci”. Na to on odpowiedział : „Ale jak?”. „Niech Pan spróbuje a się przekona”. I tak teraz Pan Romek pisze książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Na koniec Pani Irena dała mu pamiątki i wszyscy podziękowaliśmy za spotkanie. Można było kupić jego książki i dostać w niej autograf. Na koniec spotkania zrobiliśmy zdjęcia.
Gdy wracaliśmy do szkoły wszyscy miło wspominali spotkanie. Kiedy dotarliśmy na miejsce byliśmy szczęśliwi i chcielibyśmy jeszcze więcej takich spotkań.
Autor: Julia Dekarz