Spotkanie z Wiolettą Piasecką

Najmłodszych czytelników Zespołu Szkół w Mielniku mieli okazję przenieść się w magiczny świat baśni. W piątek 6 maja na zaproszenie GBP w Mielniku do dzieci przybyła w stroju wróżki Wioletta Piasecka.
Wioletta Piasecka jest pisarką baśni i bajek. Napisane przez nią książki to między innymi Zaczarowane bąbelki, Tańczące czarownice, Kosmiczna przygoda, Zasłużyć na fiołki.
Wszyscy bohaterowie jej bajek są postaciami autentycznymi dlatego jej utwory są ciekawe. Baśnie Wioletty Piaseckiej zachwycają prostotą i zręcznością stylu. Najważniejszymi dla pisarki życiowymi wartościami, które wyraża w swoich utworach to miłość, praca oraz wiara w drugiego człowieka i samego siebie.
Wioletta Piasecka przebrana za wróżkę z bajki opowiadała o sobie i przygodach bohaterów swoich książek. Strój Wróżki zrobił wrażenie na najmłodszej publiczności i pomógł przenieść się w krainę baśni. Niezwykłe miła i sympatyczna Wróżka szybko nawiązała kontakt z dziećmi.
Podczas spotkania przeprowadzony został mini konkurs na poprawną wymowę trudnych zdań, a dobra wróżka uczestnikom spotkania przepowiedziała przyszłość. Było dużo śmiechu i emocji.
Po spotkaniu autorka podpisywała swoje książki i rozdawała autografy.
Na długo w pamięci dzieci pozostanie wiosenne spotkanie z Wróżką Wiolettą Piasecką.