Srebrna Róża dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Mielniku

22.04.2009 w Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Światowego Dnia Książki.
Dyrektor Książnicy Podlaskiej Jan Leończuk oraz z-ca dyrektora Ewa Kołomecka w imieniu Kapituły wyróżnili dyplomami “Srebrnej Róży” biblioteki w województwie podlaskim. Wśród laureatów wyróżnienie odebrała kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Mielniku – Irena Wysocka za innowacyjne propozycje związane z książką i czytelnictwem dla różnych grup wiekowych. Wyróżniono też koleżanki z bibliotek w Poświętnem, Kolna, Uchowa i Białegostoku.
Podczas spotkania Dyrektor Książnicy Podlaskiej podkreślił bardzo ważną rolę pracy bibliotekarzy w czasach, kiedy coraz mniej osób sięga po książkę. Rola bibliotek to nie tylko miejsce wypożyczania książek, biblioteka staje się centrum informacji i kultury w swojej społeczności, miejscem spotkań i ciekawych zajęć.