TABLETY w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mielniku

Nasza biblioteka znalazła się wśród laureatów projektu „Tablety w Twojej bibliotece”. Będzie to 3 tablety Apple iPad Air 16GB. Z radością informujemy, że wniosek naszej biblioteki został oceniony pozytywnie i znaleźliśmy się w gronie finalistów konkursu „Tablety w Twojej bibliotece”. W konkursie wzięło udział 651 wniosków. Tablety trafią do 233 bibliotek, gdzie pomogą mieszkańcom uczyć się, tworzyć multimedialne treści i dzielić nimi z innymi.

Projekt „Tablety w Twojej bibliotece” jest częścią Programu Rozwoju Bibliotek. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce wspierany jest przez Global Libraries – przedsięwzięcie prowadzone w ramach Światowego Programu Rozwoju Fundacji Billa i Melindy Gates. Partnerem i grantobiorcą Fundacji w Polsce jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Realizatorem Programu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która na ten cel otrzymała grant od Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Celem Projektu „Tablety w Twojej bibliotece” jest: dostarczenie bibliotekom publicznym narzędzi, wiedzy i inspiracji niezbędnych do wprowadzenia usług mobilnych dla użytkowników, które wspierają tworzenie, uczenie się i dzielenie z innymi oraz promowanie wizerunku bibliotek publicznych jako instytucji nowoczesnych, podążających za najnowszymi globalnymi trendami.