Tegoroczny konkurs „Przedszkolaki Recytują” rozstrzygnięty!!!

W środę 29 maja w sali Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Mielniku odbyło się rozstrzygnięcie Przeglądu Recytatorskiego pt. „Przedszkolaki Recytują”. Konkurs został zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Mielniku przy współpracy z Zespołem Szkół im.Unii Mielnickiej w Mielniku.

Celem konkursu było m.in. upowszechnianie poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich, a także pokonania tremy i stresu związanego z występem przed publicznością. W konkursie udział wzięło 34 dzieci w trzech kategoriach wiekowych.

Recytatorzy prezentowali się pięknie, a repertuar który deklamowali promował klasyczną literaturę polskich poetów piszących dla dzieci.

Każdy uczestnik konkursu został nagrodzony dyplomem oraz upominkiem. Dzieci, które zostały wyróżnione otrzymały nagrody książkowe.

Po burzliwych naradach jury w składzie: Katarzyna Kozłowska, Joanna Niemirska, Alicja Sawczuk ogłosiło wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Laureatami konkursu zostali:

w grupie młodszej (3-4 latki):

Piotr Mantur („Paweł i Gaweł” A.Fredro)

Tadeusz Sosnowski („Wyścig zajączka”D.Skwark)

Tymoteusz Wojcieszuk („Entliczek-pentliczek”J.Brzechwa)

w grupie pięciolatków

Helena Prochowicz („Przyjęcie”D.Gellner)

Zofia Terpiłowska („Ryby,żaby i raki” J.Brzechwa)

Lidia Bukrewicz („Samochwała”J.Brzechwa)

w grupie sześciolatków

Hanna Sadkowska („Daktyle”D.Wawiłow)

Alan Mormol („Szybko”D.Wawiłow)

Leon Filipowicz („Szybko”D.Wawiłow)

Wszystkim występującym dzieciom serdecznie dziękujemy! Gratulujemy odwagi oraz umiejętności recytatorskich!

Podziękowania składamy również wszystkim zaangażowanym nauczycielom, opiekunom, rodzicom oraz komisji konkursowej.

Autor B.K