Trzy strony

4 grudnia 2017 r. w siedzibie Instytutu Książki w Krakowie, odbyła się uroczysta gala rozdania nagród oraz ogłoszenia zdobywców I, II i III miejsca konkursu literackiego „Trzy strony”, w którym udział wzięli uczestnicy Dyskusyjnych Klubów Książki dla dzieci i młodzieży z całej Polski, w tym z naszej biblioteki. Konkurs ogłoszony 21 września b.r. zorganizowany został we współpracy z Fundacją Nowoczesna Polska. Inspiracją tekstów był cytat z „Jądra ciemności” Josepha Conrada: Znałem go o tyle, o ile człowiek może poznać drugiego człowieka. Jury w składzie: Wojciech Chmielewski, Dariusz Kawa i Jarosław Lipszyc nagrodziło 9 opowiadań. Wśród nagrodzonych nie znalazły się prace naszych czytelników. Moderator DKK Irena Wysocka otrzymała nagrodę specjalną za zainspirowanie młodych autorów i zgłoszenie ich do konkursu ogólnopolskiego. 
Zwycięzcy oprócz nagród rzeczowych otrzymali zaproszenie do Teatru Współczesnego na spektakl „Opowieść wigilijna” oraz na zwiedzanie Podziemi Rynku w Krakowie.
Dyrektor GBP w Mielniku, a zarazem moderator DKK wszystkim uczestnikom konkursu podziękowała za udział i wręczyła nagrody książkowe oraz dyplomy w dniu 6 grudnia podczas uroczystości szkolnej z okazji Mikołajek. 
Prace konkursowe złożyłi następujący uczniowie: 
1. w grupie wiekowej do 11 lat – Krystian Stępień – „Znałem go o tyle o ile….”
2. w grupie wiekowej 12 – 15 lat wyróżniono 3 prace: 
– Kasi Terechowicz – „Życie – sekunda nieskończoności”
– Gabrysi Nowacka – „Roni”
– Dominiki Stępień – „Rodzina 1939”
oraz prace pozostałe:
– Maja Tobota – „Nowy”
– Wiktoria Nikołajuk – „A jednak…”
– Ewa Tatarczyk – „Stracona przyjaźń”

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie, a wyróżnionym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na literackiej drodze!