Udział w programie “Czytam sobie”

W marcu oraz lutym br. nasza biblioteka wzięła udział w programie „Czytam sobie 10lat”. Zasady programu wymagały od nas przeprowadzenia kilku spotkań z uczniami klas I-III szkoły podstawowej. Wymogiem było, by spotkania zrealizowane były na podstawie książek z serii „Czytam sobie”. W naszym księgozbiorze posiadamy dość bogatą kolekcję tej serii dla najmłodszych.
Zajęcia przeprowadziliśmy 22, 27 lutego oraz 1 marca. Książeczki, które wybraliśmy do przeprowadzenia zajęć to „W kraju Polan”, „Cuda z mleka” oraz „Fasola Eulalii”. Podczas pierwszego spotkania, dzieci dowiedziały się m.in. jak i kiedy powstał nasz kraj oraz jaki styl życia prowadzili ówcześni ludzie. Na tych zajęciach dzieci wykonały również makietę starej osady wraz z ogrodzeniem -palisadą.
Na drugim spotkaniu (książeczka „Cuda z mleka”) dzieci przyswoiły termin fermentacja oraz dowiedziały się o rodzajach produktów, które powstają z mleka dzięki dobrym bakteriom. Ostatnie zajęcia („Fasola Eulalii”) poświęciliśmy omówieniu etapów rozwoju roślin, w tym wypadku – ziarnom fasoli.
Na koniec każdych zajęć, dzieci otrzymywały pamiątkowe dyplomy i odznaki.

Autor: IS