Urodziny Kubusia Puchatka – z wizytą w przedszkolu

„Wiwat Misiu, łakomczuszku, niech mnie burczy Ci już w brzuszku.

My życzenia Ci składamy, byś był jak najdłużej z nami.

Miodku zawsze miej w dostatku, żyj nam 100 lat nasz Puchatku.” – takimi życzeniami rozpoczęliśmy zajęcia z okazji urodzin Kubusia Puchatka w grupie 5 i 6 latków. Następnie, wspólnie odczytaliśmy list od Misia, w którym były zawarte zabawy i zadania do wykonania przez dzieci.

Przedszkolaki poruszając się po śladach Kubusia Puchatka rozwiązywali zagadki pozostawione w ukryciu. Na koniec, czekało ich zadanie specjalne polegające na jak najszybszym zlizaniu miodku z wafelka.

Po słodkim „co nie co” odczytaliśmy fragment książki pt. „Kubuś Puchatek”, w którym Kłapouchy gubi ogon, a Puchatek go znajduje.

Po skończonych zajęciach dzieci otrzymały Medal i Dyplom Przyjaciela Kubusia Puchatka.

Dziękujemy za wspólną zabawę 🙂

Kubuś Puchatek… Tego misia chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Nieduży miś, z żółtym futerkiem i bardzo łakomym brzuszkiem jest jednym z najbardziej znanych i lubianych literackich postaci dla dzieci. Dnia 18 stycznia przedszkolaki z grupy Pszczółki i Skrzaty obchodziły Dzień Kubusia Puchatka. Głównym celem naszej wizyty u przedszkolaków, było budzenie zainteresowań czytelniczych literaturą dziecięcą oraz czerpania radości ze wspólnych zabaw.

Autor: BK