Warsztaty z p. Witoldem Illiniczem

Na spotkaniu, które odbyło się w miłej, twórczej atmosferze uczestnicy dowiedzieli się, w jaki sposób rzeźbi się w glinie, która jest przyjemnym, wdzięcznym, miękkim materiałem, dającym się łatwo ugniatać i formować. Jakie zmysły należy włączyć, aby „myśleć nie kolorem lecz bryłą”, w jaki sposób oddać charakter formy, uchwycić pewną jej pozę, ruch.

Warsztaty z P. W. Illiniczem pokazały, że każdy może w glinę przelać swoje odczucia, wyrazić to, co skrywa się we wnętrzu tworzonej formy i twórcy

Zadanie Bardzo Młoda Kultura w woj. podlaskim realizowane jest przez Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku, w ramach prowadzonego przez  Narodowe Centrum Kultury programu Bardzo Młoda Kultura 2019–2021.