Wigilia 2009

Święta Bożego Narodzenia, to szczególny czas spotkań i refleksji, podziękowań i składania życzeń. To czas, w którym odczuwamy najsilniejszy związek z naszymi tradycjami. W tej wyjątkowej atmosferze Gminna Biblioteka Publiczna w Mielniku, Koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Mielniku oraz Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Mielniku zorganizowali Spotkanie Wigilijne
Spotkanie rozpoczęła Kierownik GBP Irena Wysocka, Prezes Koła PZERiI Alcja Okoczuk oraz Dyrektor GOKSiR Michał Baranowski witając serdecznie wszystkich obecnych i składając im świąteczne życzenia.
Mimo mroźnej pogody na spotkanie wigilijne przybyli licznie zaproszeni goście oraz mieszkańcy gminy Mielnik.
W przyjemnej atmosferze przy blasku świec składając sobie Świąteczno – Noworoczne życzenia podzielono się opłatkiem i prosforą.
Kutia, kisiel z mąki owsianej, barszcz czerwony, kompot z suszonych owoców, ryba i oczywiście śledź to potrawy które znalazły się na wigilijnym stole.
Razem z lokalnymi zespołami folklorystycznymi: „Wrzosy” i „Nowina” wszyscy mieli możliwość śpiewania kolęd. W świąteczny nastrój wprowadziły gości piękne pełne zadumy, wiersze recytowane przez Koło Literatów z Siemiatycz.
Uczestnicy spotkania po mile spędzonych chwilach rozeszli się do swoich domów życząc sobie jeszcze raz, aby wraz ze świętem Bożego Narodzenia przyszły do nas same radości, a przede wszystkim zdrowie.