Z Mielnika na Filipiny

Wszyscy znamy go jako Kamila Wawro – chłopaka z Mielnika. Nie wszyscy wiemy jednak, że kilka lat temu odbył podróż – być może – swojego życia. Spędził rok na Filipinach, i o swoich doświadczeniach jako brat Kamil Wawro ze zgromadzenia Najświętszych Serc Jezusa i Maryi, opowiadał na spotkaniu, które odbyło się w GOKSiR w Mielniku. Zgromadzeni goście mieli okazję poznać obyczaje panujące na Filipinach, dowiedzieć się trochę historii kraju oraz poznać osobiste odczucia brata Kamila, dla którego podróż ta była przede wszystkim duchowym doświadczeniem.
Oprócz opowieści brat Kamil zaprezentował zdjęcia na wyspie oraz krótkie filmiki świetnie obrazujące warunki życia na Filipinach, ich wielokulturowość.
Uczestnicy spotkania mieli również możliwość zadać pytania, które nasunęły im się podczas wystąpienia Kamila, na które on sam chętnie i wyczerpująco odpowiadał. 
Spotkanie z Kamilem Wawro bez wątpienia przybliżyło nam Filipiny, sprawiło, że ta nazwa nie brzmi już tak egzotycznie jak wcześniej oraz zachęciło niektórych do poważnego rozważania kandydatury tego pięknego kraju w swoich „podróżniczych planach.”